Kuruluş : Tolga Mert Yalçın tarafından 2010 yılında proje haline gelen OS, Wanted Gaming tarafından 2015 yılında tamamen faaliyete geçirilmiştir.
Bu süreçte OS kendi iç tasarımlarını ve gelecek projelerini dizayn etmiştir. OS bir oyuncu sözlüğü olarak açılmış, soru sor cevap al mantığına dayalı olarak kurulmuştur. Türkiyenin ihtiyacı olan ve eksiği olan şeyler üzerinde çalışan Wanted Gaming projesi olarakta yararlı görülüp tarihe geçmiştir.

Amacımız : En başta Türkiyede sözlük içeriğini geliştirmek istiyoruz ayrıca Türkiyede insanların rahat konuşabileceği tartışma platformu soru sor ve cevap al içeriğini gerçekleştirmek aynı zamanda geliştirmek istiyoruz. Wanted Gaming ” WantedGaming.org ” projesi olan OyuncuSoruyor.com derinlemesine oyuncu tartışma soru cevap platformunu en şeffaf kullanım şekliydi Türkiye oyuncularına sunmaktadır. Oyuncu piyasasını yakından takip edip OS içerisindeki etkenleri ona göre düzenleme ve geliştirme durumuna geçmek için Türkiye oyuncularının gönlünden geçtiği gibi OS’yi dizayn ediyoruz. Türkiye’de oyun denildiği anda OyuncuSoruyor.com’un herkesin imdadına yetişeceği, en ufak problemleri bile soru cevap yöntemiyle rahatça halledebileceği, bir oyunda takıldım ve geçemedim nasıl geçebilirim sorusuna hemen cevap alabileceği yada bilgisayarını geliştirmek isteyen kardeşlerimizin rahatça kullanabileceği ve yararlanabileceği bir platformuz.

Gelecek’te neler olacak? : OyuncuSoruyor.com kendini durmadan geliştiren ve piyasa bilgisi yüksek olan bir kurumdur. Oyuncu dünyasına yararlı olabilecek herhangi bir bilgi elimize geçtiği takdirde OS bunu ” içerik, plugin, veritabanı, haber, platform veya bildirge ” çok güzel bir şekilde sağlar. OyuncuSoruyor.com gelecekte organizasyonlar ve tartışma platformlarına katılıp Online ve Sosyal oyun piyasası hakkında gelişimler, sempozyum ve konferanslara katılacak Oyun dünyasındaki eksileri artıları ve bu piyasadaki eksik olan bilinçlenme duyusunu herkese aşılamaya çalışacaktır.